نشانه‌های حیات در پلوتون کشف شد – اول بلاگ

خبرگزاری مهر به نقل از سی ان ان: حدود سه سال پس از آنکه فضاپیمایNew Horizone به سیاره پلوتون سفر کرد، هنوز هم انسان باید درباره این سیاره کوتوله دانش کسب کند
درهمین راستا طبق تحقیقی که در ژورنال ساینس منتشر شده، این سیاره کوتوله تپه هایی دارد. اما آنها شبیه تپه های شنی روی زمین نیستند. تپه های پلوتون از دانه های یخی و جامد متان تشکیل شده اند.

با وجود آنکه فاصله پلوتون با خورشید معادل ۳۰ برابر فاصله زمین تا این خورشید است، اما این سیاره کوتوله هنوز هم ویژگی هایی شبیه زمین را دارد. تحقیقات انسان همیشه روی سیارات نزدیکمان بوده است اما اطلاعات زیادی در فاصله های طولانی از منظومه شمسی نیز وجود دارد.

این درحالی است که در منظومه شمسی وجود تپه در سیارات امری نادر است و فقط در زمین، مریخ، ونوس، تایتان(قمر مشتری) و ستاره دنباله دار ۶۷P وجود دارند.

نشانه‌های حیات در پلوتون کشف شد

جانی رادباوگ یکی از مولفان این تحقیق می گوید: هنگامیکه برای نخستین بار تصاویر فضاپیمایNew Horizone را دیدیم، در همان لحظه متوجه شدیم آنها تپه هستند. اما این واقعا تعجب برانگیز بود زیرا در پلوتون اتمسفر زیادی وجود ندارد.

گروهی از سیاره شناسان، فیزیکدانان و جغرافیدانان تصاویر دقیقی از سطح پلوتون بررسی کردند. این تصاویر چشم اندازی از فعالیت های روی سطح این سیاره فراهم کرد. پلوتون از نیتروژن، دی اکسید کربن، آب و متان تشکیل شده است. همچنین سطح آن اشکال مختلفی مانند دره و رشته کوه دارد.

خبرگزاری مهر به نقل از سی ان ان: حدود سه سال پس از آنکه فضاپیمایNew Horizone به سیاره پلوتون سفر کرد، هنوز هم انسان باید درباره این سیاره کوتوله دانش کسب کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *