مورد عجیب مهاجم استقلال + سریع‌القلم: توقع برجامی ظریف و روحانی اشتباه بود – اول بلاگ

خبرگزاری میزان: جابر انصاری با وجود اینکه در فهرست خروجی وینفرد شفر در استقلال قرار گرفته، اما در تمرینات این تیم شرکت می‌کند
در صورتی که تیام، وریا غفوری، امید ابراهیمی و جپاروف قرارداد خود را با استقلال تمدید کنند، برای انصاری در فهرست این تیم جایی نخواهد بود.

خبرگزاری میزان: جابر انصاری با وجود اینکه در فهرست خروجی وینفرد شفر در استقلال قرار گرفته، اما در تمرینات این تیم شرکت می‌کند. مهاجم استقلال یک فصل دیگر قرارداد دارد و برای جدایی اعلام کرده که باید مطالبات و مبلغ قراردادش به طور کامل پرداخت شود. شفر هم به حضور انصاری در تمرینات واکنشی نشان نداده و مسئولان استقلال را وارد چالش جدید کرده است.

اگر همینطور زمان از دست برود و استقلالی‌ها نتوانند با انصاری توافق کنند، نه تنها امکان استفاده از او را نخواهند داشت، بلکه باید تاوان سنگینی برای پرداخت مطالباتش بدهند، همان اتفاقی که سال گذشته درباره ماجرای مگویان مدافع ارمنستانی افتاد.

——————-

خبرگزاری فارس محمود سریع‌القلم که در زمان ریاست حسن روحانی بر مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست‌جمهوری، مشاور وی بود، اخیراً درباره برجام اظهارنظر کرده است
* ساده‌انگارانه بود که تصور می‌کردیم اگر در مسئله هسته‌ای با آمریکا توافق کنیم، آمریکایی‌ها اعم از خزانه‌داری و کاخ سفید و کنگره آمریکا دیدگاه‌شان را نسبت به ما تغییر می‌دهند و تحریم‌ها تخفیف پیدا می‌کند، این دیدگاه رومانتیک شاید ناشی از فقدان شناخته آمریکا بود.

خبرگزاری فارس محمود سریع‌القلم که در زمان ریاست حسن روحانی بر مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست‌جمهوری، مشاور وی بود، اخیراً درباره برجام اظهارنظر کرده است.

* همزمان با مذاکرات ایران و قدرت‌های جهانی، فضایی در کشور ایجاد شد که می‌گفت اگر برجام شکل بگیرد، تحریم‌ها برداشته می‌شود، سرمایه‌گذاری خارجی فوراً شروع می‌شود و همه مشکلات حل خواهد شد. این تصور از برجام از ابتدا اشتباه بود.

* حدود بیست سال است که این تخیل در دستگاه دیپلماسی ما وجود دارد که می‌توانیم اروپا را از آمریکا جدا کنیم. این نشان‌دهنده این است که ما مطالعات را جدی انجام نداده‌ایم که بفهمیم سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) چه تشکلی است و نمی‌دانیم که اقتصاد، سیاست، امنیت و فرهنگ اروپا و آمریکا چقدر به هم پیوسته است.

* عمده گشایشی که در برجام قرار بود تحقق پذیرد متوجه آمریکا است و اگر آمریکا از آن خارج باشد، بقیه اعضا نقش بنیادی ندارند. به یک معنا ما به نقطه صفر در مشکلات ایران و آمریکا بازگشته‌ایم و اگر از تحریم‌ها صحبت می‌شود، ناشی از این وضعیت است.

بخشی از حرف‌های سریع القلم به شرح زیر است:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *